Czas generowania strony

dave

Członek ekipy
Z tego co kojarzę to takiej opcji nie ma, więc rozumiem, że ją włączyłeś za pomocą rozszerzenia lub trybu debugowania skoro jest u Ciebie włączona?
 
Za 0

dave

Członek ekipy
Domyślnie tak i nie. Ta funkcja zarezerwowana jest wyłącznie dla trybu debagowania, a więc trybu, którego używają głównie deweloperzy rozszerzeń. Nie powinno się takiego trybu używać na forum produkcyjnym, o tym możesz poczytać tutaj:


Teoretycznie możesz taki tryb ograniczyć do konkretnego adresu IP, ale to wciąż rozwiązanie, moim zdaniem, bezsensu do tego, co chcesz osiągnąć.

Wydaje mi się, że w takim razie musiałbyś poszukać jakiegoś rozszerzenia, które Ci to zapewni.
 
Za 0

Grzegorz

Użytkownik
Chciałem porównać czas generowania strony np z mybb, woltlab suite i vb
Chciałem porównać z innymi skryptami ten skrypt jak się generuje ich skrypt poza tym po pracy na woltlab suite i mybb, vb to skrypt xenforo mi najlepiej pasuje właśnie
 
Za 0

dave

Członek ekipy
Jeśli ma być to tymczasowe to możesz sobie włączyć ale z zastrzeżeniem o tym, o czym pisałem wyżej i co jest napisane na stronie. :)
 
Za 0

Danloona

Użytkownik
W przeglądarce możesz zmierzyć TTFB używając narzędzi deweloperskich, min waterfalls.

Druga sprawa, jeśli chcesz możesz użyć cache obiektowego lub cache litespeed jeśli masz litespeeda po stronie hostingu, przeważnie każdy hosting ma litespeed/lsws teraz.

Druga opcja to użycie cache obiektowego do przyspieszenia XenForo w tym przypadku APCu, Redis lub Memcached.

Możesz użyć również dwóch na raz, ja używam tandemu Redis+LSCache na swoim forum.
 
Za 0

dave

Członek ekipy
Teoretycznie można zrobić coś takiego:
HTML:
<xf:macro name="debug" arg-controller="!" arg-action="!" arg-template="!" arg-link="{{ true }}" arg-classInfo="{{ true }}">
        <ul class="listInline listInline--bullet listInline--selfInline">
            <li><dl class="pairs pairs--inline">
                <dt>{{ phrase('total_queries') }}</dt>
                <dd><!--XF:QUERIES--></dd>
            </dl></li>
            <li><dl class="pairs pairs--inline">
                    <dt>{{ phrase('total_time') }}</dt>
                    <dd><!--XF:PAGE_TIME-->s</dd>
            </dl></li>
            <li><dl class="pairs pairs--inline">
                <dt>{{ phrase('max_memory') }}</dt>
                <dd><!--XF:MEMORY_PEAK--></dd>
            </dl></li>
        </ul>
</xf:macro>
A dokładniej podmienić zawartość szablonu o nazwie debug_macros. Jeśli wywali lub się znudzi, szablon zawsze można przywrócić do stanu oryginalnego.

1713246120768.png

Na własną odpowiedzialność ;)

//poprawiłem, bo było coś dziwnego.
 
Ostatnia edycja:
Za 1
Powrót
Góra