Czołem wszystkim zebranym!

Danloona

Użytkownik
Cześć wszystkim, co poniektórzy mogą mnie kojarzyć inni niekoniecznie.

Zajrzałem tutaj w poszukiwaniu polskiego wsparcia xenForo, którego też używam od przeszło 8 lat.
Chętnie pomogę w rozwoju wsparcia i udzielaniu pomocy mniej doświadczonym użytkownikom silnika xenForo.
 

Grzegorz

Użytkownik
For internetowych jest stosunkowo dużo
Większość stoi na vb albo ipb silnik xenforo i suite nie jest za bardzo znany
 

Danloona

Użytkownik
For internetowych jest stosunkowo dużo
Większość stoi na vb albo ipb silnik xenforo i suite nie jest za bardzo znany

Jest dużo fakt, ale też sporo jest już raczej archiwami niż realnymi forami, które jeszcze żyją. :)
Ogólnie no cóż są takie czasy, że większość normików wyniosła się na Discordy lub Grupki na Facebooku.

Co prawda ostatnio Przemek Matoga zrobił AMA na wykopie i też opowiadał o tym co spowodowało, że porzucił swój projekt phpBB by Przemo.
 

Grzegorz

Użytkownik
Jeżeli chodzi o Przemo to niby to obciążało mocno serwery a niby nie tak do końca.

Według mnie fora będą jeszcze popularne bo na FB nie da się do końca tak zastąpić forów o określonej tematyce
 

Danloona

Użytkownik
Jeżeli chodzi o Przemo to niby to obciążało mocno serwery a niby nie tak do końca.

Według mnie fora będą jeszcze popularne bo na FB nie da się do końca tak zastąpić forów o określonej tematyce
Dokładnie tak jak mówisz, fora jeszcze swoje pożyją, tylko te takie bez konkretnej niszy padną.
Najczęściej wydaje mi się, że te takie ogólno-tematyczne.

Choć widać po rynku i po tym jak shiftują się twórcy silników(podwyżki cen, IPS i ich zmiana licencjonowania) forów, że zaczyna coś się zmieniać, aczkolwiek raczej nie na lepsze.
 

Grzegorz

Użytkownik
Masz trochę racji fora o konkretnej tematyce mają szansę się utrzymać a takie o wszystkim i o niczym już raczej nie.
 

Danloona

Użytkownik
Jeżeli chodzi o Przemo to niby to obciążało mocno serwery a niby nie tak do końca.
I tak i nie, kod to było niezłe spaghetti.
Masz trochę racji fora o konkretnej tematyce mają szansę się utrzymać a takie o wszystkim i o niczym już raczej nie.
Obserwuję trochę jak rynek forum wygląda, siedzę też na TAZie i paru innych forach o tematyce administrowania forami, i widać, że dużo osób albo sprzedaje fora, póki jeszcze coś idzie na ich sprzedaży zarobić albo się z nich wycofuje na Discorda/FB.
Ostatnio zaliczyliśmy sporą stratę bo cPanel zrezygnował z forum na xenForo na rzecz zenDeska bodajże.
 

dave

Członek ekipy
Fakt, ludzie wolą przesiadywać na grupach dyskusyjnych, zamiast forach. Wielu moich znajomych woli też właśnie slacka, discorda, a nawet (m)irca od przesiadywania na stronach, a szkoda. Facebook też swoje żniwo zebrał, ale nie dziwie się, bo tak jest dla użytkowników łatwiej. Nawet administratorom ułatwia to pracę, kiedy nie muszą przejmować się infrastrukturą. U mnie się jeszcze też "klasycyzm" zachował :) .
 
Powrót
Góra