Kupię licencję XenForo

Dopamina

Użytkownik
Cześć!
Pozwolę sobie dołączyć się do tematu.

Zastanawiam się nad zakupieniem licencji XF, ale chciałbym ją zakupić z drugiej ręki. Wydatek 1000zł na licencję pod projekt, który może wypali, może nie trochę mnie hamuje.

Przyznam, że mam styczność z XF od bardzo krótkiego czasu, także nie mam rozeznania co do zasad zakupów i transferu. Trochę poczytałem na forum XF, ale wolałbym upewnić się także tutaj.

Gdzie można znaleźć ludzi, którzy chcą odsprzedać swoją licencję? W jaki sposób dokonać zakupu w sposób bezpieczny, np. przez allegro? Czy jest jakiś "sposób" żeby utrudnić oszustwo? Może jest opcja by pośredniczył ktoś ze "Staffu" bym nie dał się naciąć jako ten początkujący użytkownik?
 

dave

Członek ekipy
Gdzie można znaleźć ludzi, którzy chcą odsprzedać swoją licencję? W jaki sposób dokonać zakupu w sposób bezpieczny, np. przez allegro? Czy jest jakiś "sposób" żeby utrudnić oszustwo? Może jest opcja by pośredniczył ktoś ze "Staffu" bym nie dał się naciąć jako ten początkujący użytkownik?

Licencje kupisz na forach, głównie o tematyce tworzenia, hostowania stron, czy właśnie forów. Głównie w działach typu kupię/sprzedam. Ciężko jest mi polecić jakiekolwiek, ponieważ najzwyklej w świecie na nich nie przesiaduję.

Sprawdź na pewno ostatni punkt z wątku:


Ekipa XenForo jako-tako pośredniczy w transferze, ponieważ Ty, jako kupujący, musisz zarejestrować się na XenForo, a sprzedający - napisać wiadomość do supportu z prośbą o przeniesienie licencji na Twoje konto. Niestety, nie weryfikują tego, czy sprzedawca faktycznie otrzymał kwoty, ponieważ proces kupna i sprzedaży w tym wypadku odbywa się poza serwisem XenForo. Strzelam, że samym twórcą niezbyt może się to podobać, dlatego za wszelkie problemy z transakcjami po prostu nie odpowiadają.

Ty jako kupujący powinieneś jednak poprosić sprzedawcę o wygenerowanie tokenu licencji i nazwy domeny, do której ta licencja została przypisana. Jeśli otrzymasz te dwie rzeczy to odpowiednio odwiedzasz stronę:


i tam wpisujesz te dane zważając na ostatnie punkty, które mówią, czy licencja jest aktywna, możliwa do przeniesienia i jaka domena znajduje się pod tą licencją. Wchodząc na tę domenę nie powinieneś widzieć forum działającego pod XenForo, ponieważ licencja przypisana może być tylko do jednego forum i nikt Ci w takiej postaci jej nie przeniesie.

Ten token możesz otrzymać teoretycznie od strzała, ponieważ sprzedawca może wygenerować go ponownie. Wówczas stary przestaje działać.
 

Dopamina

Użytkownik
Licencje kupisz na forach, głównie o tematyce tworzenia, hostowania stron, czy właśnie forów. Głównie w działach typu kupię/sprzedam. Ciężko jest mi polecić jakiekolwiek, ponieważ najzwyklej w świecie na nich nie przesiaduję.

Dzięki za odpowiedź! Tak tak, wiem że na forach :)
Miałem nadzieję, że może ktoś poleci mi jakieś forum czy serwis, bo przejrzałem kilkanaście i nie trafiłem na nikogo z ofertą sprzedaży :(

Szkoda, że w grudniu się tym tematem nie zainteresowałem - widziałem, że cena była niższa niż teraz a jeszcze była promocja... no trudno.
Mam nadzieję, że się uda od kogoś odkupić, najwyżej poczekam - i tak już sporo się z tym grzebałem :D


Cześć, kupię licencję XenForo wraz z transferem na moje konto. Zapraszam na priv.

A Tobie udało się w końcu kupić czy też nadal poszukujesz?
 
Powrót
Góra