Edycja standardowego szablonu

.dev

Użytkownik
Hejka nadal konfiguruje cały silnik pod strone www i mam dwa następujące pytanka :)

aktualnie wygląda to tak:
1689331955516.png
Chciałbym aby po ustawieniu tylko jedna ranga się wyświetlała w tym przypadku Administrator.
oraz czy jest opcja aby dodać pod tym wszystko opcje typu:
Imię:
Miasto:
Discord:
aby użytkownicy mogli taki dane dodawać.

Czy jest opcja aby dodać do postu administratora taką ramke? 1689332130699.png

oraz aby dodać np rangę typu premium czy coś tak jak w tym przypadku po prawej stronie?
 

dave

Członek ekipy
Chciałbym aby po ustawieniu tylko jedna ranga się wyświetlała w tym przypadku Administrator.
Musiałbyś wyłączyć stackowanie banerów, co powoduje, że są układane w stos. Opcja ta dostępna jest Konfiguracja -> Opcje użytkownika -> Stackowanie banerów. Zaraz pod tą opcją jest też kolejna, która wyłącza baner ekipy.

oraz czy jest opcja aby dodać pod tym wszystko opcje typu:
Imię:
Miasto:
Discord:
aby użytkownicy mogli taki dane dodawać.
Tak, wystarczy utworzyć najpierw odpowiednie pola w Użytkownicy -> Niestandardowe pola profilu

Podczas tworzenia pól należy zaznaczyć opcję Viewable in message user info (Oppss! Jeszcze nieprzetłumaczone 🫣), a na końcu przejść do Wygląd -> Właściwości stylów -> Wiadomości i tam zaznaczyć Niestandardowe pola profilu.

oraz aby dodać np rangę typu premium czy coś tak jak w tym przypadku po prawej stronie?

Grupy i zezwolenia -> Grupy użytkowników

Tworzysz grupę, nadajesz jej odpowiednie uprawnienia, wygląd oraz nazwę. Na końcu możesz zdecydować, czy grupa ma zostać przypisana ręcznie, np. przez administratora (wtedy należy edytować X użytkownika i mu tę grupę nadać) lub przejść do Promocje grup użytkowników, wybrać grupę i zastosować odpowiednie progi/wymogi, po spełnieniu których użytkownik sam wskoczy do grupy.
 
Ostatnia edycja:
Za 0

.dev

Użytkownik
Musiałbyś wyłączyć stackowanie banerów, co powoduje, że są układane w stos. Opcja ta dostępna jest Konfiguracja -> Opcje użytkownika -> Stackowanie banerów. Zaraz pod tą opcją jest też kolejna, która wyłącza baner ekipy.


Tak, wystarczy utworzyć najpierw odpowiednie pola w Użytkownicy -> Niestandardowe pola profilu

Podczas tworzenia pól należy zaznaczyć opcję Viewable in message user info (Oppss! Jeszcze nieprzetłumaczone 🫣), a na końcu przejść do Wygląd -> Właściwości stylów -> Wiadomości i tam zaznaczyć Niestandardowe pola profilu.



Grupy i zezwolenia -> Grupy użytkowników

Tworzysz grupę, nadajesz jej odpowiednie uprawnienia, wygląd oraz nazwę. Na końcu możesz zdecydować, czy grupa ma zostać przypisana ręcznie, np. przez administratora (wtedy należy edytować X użytkownika i mu tę grupę nadać) lub przejść do Promocje grup użytkowników, wybrać grupę i zastosować odpowiednie progi/wymogi, po spełnieniu których użytkownik sam wskoczy do grupy.
Jeśli chodzi o grupę tak jak na tym screenie czy wiesz jak zrobić aby ona się wyświetlała tak jak na tamtym obrazku tzn po prawej stronie u góry?
 
Za 0

Danloona

Użytkownik
Jeśli chodzi o grupę tak jak na tym screenie czy wiesz jak zrobić aby ona się wyświetlała tak jak na tamtym obrazku tzn po prawej stronie u góry?
Raczej będzie to wymagało utworzenia customowej wtyczki, albo pogrzebania w szablonach.
Natomiast znalazłem taką wtyczkę, myślę, że jakbyś poedytował szablony w odpowiedni sposób dało by się uzyskać taki efekt.

 
Za 1

.dev

Użytkownik
Raczej będzie to wymagało utworzenia customowej wtyczki, albo pogrzebania w szablonach.
Natomiast znalazłem taką wtyczkę, myślę, że jakbyś poedytował szablony w odpowiedni sposób dało by się uzyskać taki efekt.

Dziękuję działa :)

posiadam następne pytanko :)

Chciałbym móc stworzyć sobie nowy kolor aby móc wybrać go w pickerze ale żeby nadać mu właściwości w css ponieważ ma to być "gradient" coś na tej zasadzie: 1711835187709.pngaby móc uzyskać coś takiego: 1711835210649.png css posiadam przygotowany chodzi o ten gradient po lewej u góry.
druga sprawa czy jest opcja aby stworzyć inne tło w panelu bocznym? niestety nie trafiłem w żaden sposób na takową opcje a chciałbym móc tam wprowadzić osobny kolor.
 
Za 0

Danloona

Użytkownik
Dziękuję działa :)

posiadam następne pytanko :)

Chciałbym móc stworzyć sobie nowy kolor aby móc wybrać go w pickerze ale żeby nadać mu właściwości w css ponieważ ma to być "gradient" coś na tej zasadzie: Pokaż załącznik 164aby móc uzyskać coś takiego: Pokaż załącznik 165 css posiadam przygotowany chodzi o ten gradient po lewej u góry.
druga sprawa czy jest opcja aby stworzyć inne tło w panelu bocznym? niestety nie trafiłem w żaden sposób na takową opcje a chciałbym móc tam wprowadzić osobny kolor.
Polecam Ci to zrobić ręcznie zamiast Pickera w extra.less
Tak samo z tłem w panelu bocznym spróbuj podmienić atrybut nadpisując go w extra.less
 
Za 0

.dev

Użytkownik
Polecam Ci to zrobić ręcznie zamiast Pickera w extra.less
Tak samo z tłem w panelu bocznym spróbuj podmienić atrybut nadpisując go w extra.less
W teorii można tak zrobić aczkolwiek treść głowna oraz panel boczny jest jako .block-container chyba że coś źle widzę :/
 
Za 0

Danloona

Użytkownik
W teorii można tak zrobić aczkolwiek treść głowna oraz panel boczny jest jako .block-container chyba że coś źle widzę :/
Spróbuj zdefiniować atrybut w taki sposób.
CSS:
.p-body-sidebar .block-container {
    background:black;
    color: green;
}

albo tak:
CSS:
.p-body-sidebar {
    .block-container {
    background:black;
    color: green;
    }
    
    .block-footer {
        background: red;
    }
}
 
Za 0

.dev

Użytkownik
Spróbuj zdefiniować atrybut w taki sposób.
CSS:
.p-body-sidebar .block-container {
    background:black;
    color: green;
}

albo tak:
CSS:
.p-body-sidebar {
    .block-container {
    background:black;
    color: green;
    }
   
    .block-footer {
        background: red;
    }
}
za pomocą tego drugiego kodu oraz wbudowanej Arii w operze udało mi się to dostosować czy dobrze rozumiem iż wszystko co jest pod kategoriami to jest .block-container? wystarczy też dostosować pod niego kod aby móc ustawić inny kolor? mam nadzieję że mało chaotycznie to napisałem
 
Za 0

Danloona

Użytkownik
za pomocą tego drugiego kodu oraz wbudowanej Arii w operze udało mi się to dostosować czy dobrze rozumiem iż wszystko co jest pod kategoriami to jest .block-container? wystarczy też dostosować pod niego kod aby móc ustawić inny kolor? mam nadzieję że mało chaotycznie to napisałem
W zasadzie tak, ewentualnie jak ci coś nie pyknie wyłap sobie klasy przez Developer Tools/Web Inspectora.
Pamiętaj tylko o klasie nadrzędnej czyli sidebar.
 
Za 0

.dev

Użytkownik
Jakby nie patrzeć wiedzy na temat kodowania nie mam ale bardzo pomaga tutaj przeglądarka której używam :) zachęciło mnie to do nauczenia się programowania. Aktualnie projekt wygląda tak póki co go doszlifowuje.

Dodatkowo każda kategoria będzie miała swój kolor oraz "grafikę" w prawym dolnym rogu.
Jeśli macie jakieś propozycje co można dodać jeszcze to chętnie wysłucham.

Dodatkowo całość będę chciał też przerobić na jasną wersje stylu i może może pójdzie do pobrania.
1711969556987.png
 
Ostatnia edycja:
Za 0

Danloona

Użytkownik
Jakby nie patrzeć wiedzy na temat kodowania nie mam ale bardzo pomaga tutaj przeglądarka której używam :) zachęciło mnie to do nauczenia się programowania. Aktualnie projekt wygląda tak póki co go doszlifowuje.

Dodatkowo każda kategoria będzie miała swój kolor oraz "grafikę" w prawym dolnym rogu.
Jeśli macie jakieś propozycje co można dodać jeszcze to chętnie wysłucham.

Dodatkowo całość będę chciał też przerobić na jasną wersje stylu i może może pójdzie do pobrania.
Pokaż załącznik 166
Szczerze jak na kogoś kto nie nie jest mistrzem kodowania, to wygląda to naprawdę odjazdowo.
 
Za 0

.dev

Użytkownik
Chwilka wieczorkiem i lekkie poprawki wleciały 1712005036749.png Każda z kategorii może korzystać ze swojego "obrazka" w formie svg gdzie wcześniej było brane to w emoji. Jeszcze zostało w panelu bocznym wszystkie pierdoły zmienić na te z końcówką svg aby wszystko było w jednym kolorze. Zwiększyłem obramowania oraz poprawiłem menu które teraz jest po zjechaniu półprzeźroczyste z dodatkiem rozmycia *pomysł zapożyczony z pecetowicza* Zastanawiam się czy nie przenieść panelu bocznego na lewą strone.
 
Za 0
Powrót
Góra