Popularne pytania, na które udzielono już odpowiedzi

Status
Ten wątek został zamknięty.

dave

Członek ekipy
Witam,

w tym wątku postanowiłem spisać popularne pytania odnośnie XenForo, na które udzielono już odpowiedzi. Większość pytań została przetłumaczona z tego tematu. Do dzieła!

1. Ile kosztuje licencja XenForo?
Aktualne ceny XenForo można odnaleźć na stronie głównej twórców tej aplikacji. Na dzień dzisiejszy koszt jednej licencji wynosi 160 USD (dolarów amerykańskich). Odnowienie licencji to koszt 35 USD. Do tych kwot należy również doliczyć podatek VAT.

2. Czy muszę odnawiać licencję XenForo?
Zakup licencji XenForo ograniczony jest wyłącznie do 12 miesięcy, a w jej skład wchodzi wsparcie w postaci aktualizacji oraz dostęp do oficjalnego anglojęzycznego forum, na którym można otrzymać dodatkową pomoc, porozmawiać ze społecznością, a także pobrać rozszerzenia i style. Oprócz tego, w panelu klienta istnieje możliwość skorzystania z tzw. systemu ticketów umożliwiającego otrzymanie pomocy prosto od twórców XenForo.

Po upływie tego okresu możesz nadal korzystać ze swojej kopii XenForo, jednak stracisz dostęp do wsparcia.

3. Czy istnieją rabaty, dzięki którym cena licencji zostanie zredukowana?
Zniżki na licencję XenForo obowiązują wyłącznie podczas zakupu kilku takich licencji. Z reguły jest to ok. 10 USD na trzecią i kolejną licencję.

4. Skąd mam pewność, że uruchomię XenForo na posiadanym serwerze www?
Sprawdź ten temat oraz narzędzie, które zostało w nim opisane. W razie ewentualnych niekompatybilności powinieneś skontaktować się z usługodawcą lub rozważyć zmianę serwera www.

5. Ile instalacji XenForo mogę wykorzystać na jednej licencji?
Jedna licencja odpowiada jednej instalacji XenForo. Jeśli potrzebujesz zainstalować dodatkową kopię XenForo, użyj do tego środowiska lokalnego. Twórcy XenForo zezwalają również na instalację XenForo na innym serwerze www pod warunkiem, że forum zostanie zabezpieczone hasłem i nie będzie służyło do stworzenia społeczności. Zaleca się także, aby nazwa adres URL, prowadzącego do takiego forum, jasno wskazywała na to, że jest to forum testowe.

6. Czy mogę użyć kilku (sub-)domen dla jednej instalacji XenForo?
Tak, pod warunkiem, że faktycznie wskazują na to samo forum.

7. Czy dodatki i rozszerzenia mogę zakupić później?
Tak, rozszerzenia, również te oficjalne, sugerowane przy zakupie licencji XenForo, można zakupić później.

8. Czy po zakupie licencji muszę od razu wprowadzić adres URL forum?
Jeśli nie posiadasz jeszcze aktywnej domeny, możesz wprowadzić adres localhost/127.0.0.1.

9. Czy mogę zmienić ten adres URL forum później?
Tak. Adres strony możesz zmienić zawsze pod warunkiem, że pod adresem starej strony usunięto instalację XenForo.

10. Chciałbym przenieść swoje istniejące forum na XenForo. Jak mogę tego dokonać?
W panelu klienta istnieje możliwość pobrania tzw. importerów, które dokonają konwersji danych z Twojego starego forum do XenForo. Warto mieć na uwadzę, że narzędzia te wspierają aktualnie:
  • vBulletin w wersji 3.6 do 5.3,
  • IPS 4.x,
  • phpBB 3.2,
  • SMF 2.0,
  • MyBB 1.8.
Dodatkowo, możesz chcieć również przenieść dane z oficjalnych rozszerzeń pisanych przez twórców XenForo i nie tylko:
  • Rozszerzenie XenForo Resource Manager w aktualnej wersji można zaktualizować z wydań 2.0 oraz 2.1.
  • Rozszerzenie XenForo Media Gallery w aktualnej wersji można zaktualizować z:
    • Invision Community Gallery 4.x,
    • Photopost Pro 8.x,
    • Photopost vBGallery dla vBulletin,
    • vBulletin Albums 3.8,
    • vBulletin Albums 4.2,
    • XenForo Media Gallery 2.0,
    • XenForo Media Gallery 2.1.
Oprócz tego istnieje wiele innych, nieoficjalnych rozwiązań, które mogą posłużyć do przeniesienia danych z innych aplikacji. Te rozwiązania znajdziesz w sekcji pobierania XenForo.

11. Chciałbym przenieść moje forum na XenForo ale zdaje się, że aplikacja mojego forum jest niekompatybilna.
Na dobry początek sprawdź, czy przeniesienie danych z aplikacji Twojego forum będzie możliwe do innej, która finalnie jest kompatybilna z XenForo. Miej jednak na uwadzę fakt, że przenoszenie danych w taki sposób może nie być bezstratne.

12. Decyduje się zmienić platformę mojego forum na XenForo. Jakie dane zostaną przeniesione?
W zależności od aplikacji Twojego aktualnego forum, narzędzie importowania danych wyszczególni te, które zostaną przeniesione.

13. Czy hasła użytkowników również zostaną przeniesione?
Oficjalne narzędzia przenoszące dane do XenForo wspierają wiele metod zapisywania haseł, więc jeśli aplikacja, z której się przenosisz będzie kompatybilna, hasła użytkowników również zostaną prawidłowo przeniesione.

14. Czy po przeniesieniu forum na XenForo zostaną utracone wszystkie stare adresy URL?
Do aktualizacji istniejących adresów URL możesz wykorzystać istniejące już narzędzia. Dodatkowe informacje znajdziesz również w podręczniku XenForo. Do pomocy, możesz wykorzystać także to forum, aby sprawdzić, czy rozwiązanie na Twój problem nie zostało już opisane.

15. Czym jest Resource Manager?
Resource Manager jest dodatkowym, oficjalnym rozszerzeniem XenForo, które pozwala na zainstalowanie sekcji "pobierania", które może posłużyć jako centrum dzielenia się plikami ze społecznością forum. Demonstracja tego rozszerzenia dostępna jest tutaj, zaś jego działanie, podobnie, jak XenForo, wymaga posiadania licencji.

16. Czy znajdę również inne dodatki?
Kolejnym dużym, oficjalnym rozszerzeniem XenForo jest galeria zdjęć. Pozostałe dodatki znajdują się w bazie rozszerzeń, do której otrzymuje się dostęp po wykupieniu licencji. W bazie rozszerzeń figurują również całkowicie darmowe rozwiązania.

17. Jak mogę sprawdzić, czy forum działa całkowicie legalnie?
Walidacja licencji może zostać przeprowadzona na stronie License validation API | XenForo.

18. Gdzie znajdę więcej informacji o XenForo?
Przydatną stroną dotyczącą XenForo jest jego dokumentacja: Overview - XenForo 2 Manual.

19. Czy mogę odsprzedać lub kupić używaną licencję XenForo?
  • sprzedaż: możliwa dopiero po 120 dniach od zakupu licencji. Co więcej, licencję można sprzedać tylko raz i tylko wtedy, kiedy jest aktywna (posiada aktywne wsparcie). Sprzedaż takiej licencji powinno się poprzedzić usunięciem forum, które zostało na tej licencji zainstalowane, a także usunąć adres forum wprowadzony w panelu klienta. Na koniec, w panelu klienta, należy utworzyć specjalny ticket z prośbą o transfer licencji w wyniku czego utworzony zostanie nowy użytkownik z przypisaną licencją.

  • kupno: zapytaj sprzedawcę o wygenerowanie specjalnego tokenu, dostępnego w panelu klienta. Taki token, łącznie z adresem URL forum, należy wprowadzić na stronie License validation API | XenForo, aby upewnić się co do wiarygodności takiej licencji.
 
Ostatnia edycja:
Status
Ten wątek został zamknięty.
Powrót
Góra