XenForo 2.3 beta (i dodatki)

dave

Członek ekipy
Przed chwilą na forum XenForo pojawiła się informacja o udostępnieniu pierwszej bety XenForo 2.3. To samo tyczy się oficjalnych dodatków XF.


Pierwszą i przede wszystkim najważniejszą wzmianką dotyczącą pierwszego wydania testowego jest fakt, iż wersja ta, choć udostępniona wszystkim użytkownikom posiadającym ważną licencję XenForo, nie jest i nie będzie oficjalnie wspierana. Odradza się więc instalowanie i używanie tej wersji w warunkach produkcyjnych. To samo dotyczy aktualizacji. Również rozszereznia kompatybilne z wersją 2.3 mogą nie działać prawidłowo z wersją 2.3.

... brak wsparcia nie oznacza jednak braku możliwości zgłaszania błędów czy dzielenia się opinią. Jeśli znalazłeś błąd, zgłoś go tutaj:


Chciałbyś podzielić się opinią na temat XenForo 2.3? Zrób to tutaj:


Co nowego niesie za sobą wersja 2.3? Większość najważniejszych zmian i nowości opisanych zostało w następującym wątku:

 

dave

Członek ekipy
Wczoraj pojawiła się druga beta XenForo 2.3 oraz dodatków do tej wersji. Po raz kolejny, nie zaleca się korzystania z tej wersji na forach produkcyjnych, również wsparcie aktualnej wersji ograniczone jest do minimum. Nadal wszelkie błędy można zgłaszać na fourm XenForo.

 

dave

Członek ekipy
Aktualnie jestem na urlopie, więc nic nie robię, ale tak czy siak, czekam na stable. Nie mam zamiaru bawić się wersjami testowymi. Nawet nie localu jej nie mam. :) Nawet to i lepiej bo na boku, w wolnej chwili, grzebię inny projekt.
 

dave

Członek ekipy

XenForo 2.3 Beta 3​

Przedwczoraj na łamach serwisu XenForo pojawiła się kolejna wersja testowa XF, a dokładniej beta 3.

Szczegóły w wątku:

 

dave

Członek ekipy
Z małym opóźnieniem, ale jednak...

Beta 4​


 
Ostatnia edycja:

Grzegorz

Użytkownik
Fajnie że wyszła nowa wersja i mam takie pytanie dużo się różni z funkcjonalnością z wersją poprzednią?
 

dave

Członek ekipy
Wszystko jest napisane w wątku podlinkowanym wyżej:
In addition to the trending content widget we have also made the following notable changes:
  • You can now log in to the admin control panel using your configured passkey.
  • Changes to the job queueing system that allows a caller to create jobs with a specified priority.
  • Webhook support for user upgrades.
  • Separated XF.Cropbox from avatar.js into its own file, crop_box.js.
oraz zgłoszone błędy.
 

dave

Członek ekipy
Niestety u mnie nie za bardzo z tym językiem dlatego się zapytałem.
No cóż, nie chcę być niemiły, ale to już nie jest MÓJ problem.

Dopóki nikt nie zgłasza błędów ani nie szuka pomocy, tłumaczenie poprawek z czystej ciekawości nie ma sensu, tym bardziej, że w wielu wątkach żongluje się kawałkami kodu, a ja nie jestem programistą ani deweloperem. Nie będę udawać znawcy i tłumaczyć czegoś, co rozumiem połowniczo lub wcale. 😳

Jeśli szukasz informacji z ciekawości to skorzystaj z ogólnodostępnych i darmowych narzędzi do tłumaczeń tekstu, np. całkiem dobry deepl


albo nawet chatgpt


A odpowiadając na pytanie:

dużo się różni z funkcjonalnością z wersją poprzednią?

Nie, ale patrząc na to, że jest to wciąż beta to żadnej z tych wersji nie opłaca się instalować. Żadna z nich nie jest i nie będzie wspierana.
 

Danloona

Użytkownik
@dave myślisz że ja umiem angielski?
Niestety u mnie nie za bardzo z tym językiem dlatego się zapytałem.
  • Oprócz widżetu trendów wprowadziliśmy również następujące istotne zmiany:
  • Można teraz zalogować się do panelu sterowania administratora przy użyciu skonfigurowanego klucza dostępu.
  • Zmiany w systemie kolejkowania zadań, który umożliwia wywołującemu tworzenie zadań o określonym priorytecie.
  • Obsługa Webhook dla aktualizacji użytkownika.
  • Oddzielono XF.Cropbox od avatar.js do własnego pliku, crop_box.js.
 

Grzegorz

Użytkownik
Tak na prawdę się nie opłaca tego jeszcze instalować bo różnic za dużo nie ma w porównaniu do poprzednich wersji
 

Grzegorz

Użytkownik
Generalnie instalowanie wersji beta nie zawsze jest wskazane bo najczęściej nie są do końca np zoptymalizowane mogą mieć błędy i nie działać stabilnie
 
Powrót
Góra