Alternatywy XenForo

dave

Członek ekipy
Witam,

w tym wątku skupimy się na alternatywnym, do XenForo, oprogramowaniu, a więc o każdym możliwym, dzięki któremu możliwe jest założenie forum internetowego.

Darmowe:


ASP.NET
Python/Django


Płatne:
 
Ostatnia edycja:

APPG

Użytkownik
SMF z darmowych, najlepszy ;)

Wersje od 1.0 do 2.0.12 ciężkie i masa błedów, ale kolejne wersje a już ta 2.1.2 jest naprawdę ciekawa, mam na nim dwa fora i naprawdę ciekawe rozwiązany jest, chodzi o wersję 2.1.2
 

dave

Członek ekipy
Akurat z tych wszystkich najmniej miałem styczności właśnie z SMF. Dawno temu rozglądałem się za nim, bo leciwe phpBB2 nie oferowało automatycznej instalacji rozszerzeń i trzeba było dłubać w kodzie. Mimo wszystko, nie przekonał mnie. Zresztą, ja tam zawsze ceniłem sobie proste rozwiązania, dlatego lubię choćby punBB, którego zabrakło w zestawieniu, ponieważ od dłuższego czasu kontaktu z twórcami ani widu ani słychu.

Podlinkuję jeszcze Codersclub, a więc forum niby wsparcia dla chińskiego Discuz! X i jednocześnie twórców modyfikacji Multilingual, na którym również przesiaduję.

 

dave

Członek ekipy
Woltlab przygotowuje się do ustabilizowania wersji 6.0 i przyznam, że wygląda ona całkiem zgrabnie. Wizualnie odrestaurowano wygląd forów (co ciekawe, te informują o nowych wątkach/postach dynamicznie, a więc bez przeładowania strony głównej forum) i dodano tryb ciemny dla stylu domyślnego (podobnie ma być w XenForo 2.3 ;)). Dodatkowo, pojawi się nowy edytor postów CKEditor w wersji 5.0.
 
Ostatnia edycja:
Powrót
Góra