Ciekawe dodatki, które powinienem sprawdzić

Bobi

Użytkownik
Szukam ciekawych dodatków na początek w przygodzie z tworzeniem forum na Xenforo. Nie mam wiedzy ani doświadczenia w PHP, więc proszę o dodatki z łatwą instalacją, nie wymagające dużej ilości zmiany w kodzie. Przeglądałem pobieżnie oficjalne forum, lecz sam nie wiem co było by "esencją" tego, co powinienem zainstalować na nowopowstałym forum.
 

dave

Członek ekipy
Witam,

wszystkie rozszerzenia instalowane są niemal tak samo - poprzez przesłanie odpowiednich plików na serwer FTP lub bezpośrednio przez panel administratora, aby na końcu móc takie rozszerzenie zainstalować i finalnie aktywować.

Jeśli chodzi o znajomość PHP, nie jest on wymagany. To nie czasy, w których dłubało się w kodzie. PHP wymagany będzie wręcz do tworzenia dodatków, nie ich obsługi. :)

Każde rozszerzenie wymaga odpowiedniej wiedzy w zakresie konfigurowania i nie jest to wiedza stricte programowa. Wiadomo jednak, że instalując rozszerzenia typu jakiegoś dużego narzędzia zaleca się, aby mieć chociaż jakąś minimalną wiedzę w zakresie jego przeznaczenia, np. cache, SEO, rozbudowane 2FA, jakieś dodatkowe zadania, itd... Ciężko jest wrzucić więc wszystko do jednego worka i streścić ich obsługę.

Przydatne rozszerzenia rozbijają się już raczej o tematykę forum, dlatego ciężko jest mi polecić, co mogłoby pasować do każdego forum nie znając jego przeznaczenia. Na TO forum wsparcia może powróci system artykułów i zastanawiam się nad sekcją pobierania, rozszerzeniem oficjalnym od twórców XenForo żeby trochę uniezależnić się od ich forum. Z kolei nie widziałbym u siebie czatu czy tzw. shoutboxa, który kradnie treści, które powinny, teoretycznie, lądować w wątkach. Może pomyślę o SEO & Index Tools, ale z racji tego, że jest w becie i aktualnie brakuje mi czasu na kolejne tłumaczenia, poczekam na wersję stabilną.
 

Bobi

Użytkownik
W moim poście nie chodziło mi o konkretne dodatki. Szukam czegoś, co każde forum powinno posiadać tj. zabezpieczenia, statystyki, ulepszenia w działaniu/ładowaniu strony. Obecnie trochę zawiesiłem szukanie informacji na temat Xenforo, lecz za parę dni chciałbym z tym ruszyć i poznać skrypt i to, co zmieniło się przez lata.
 
Powrót
Góra