Dodanie rang na forum

APPG

Użytkownik
Hej!
Właśnie się przesiadłem z SMF na xenForo i mam pytanie, jak dodać kolejne rangi na forum?
 

dave

Członek ekipy
Witam,

rangi przydzielane na zasadzie liczby napisanych postów, punktów reakcji czy trofeów, można odnaleźć w Użytkownicy -> Rangi użytkowników.

Adres URL w panelu administratora kończy się na: admin.php?user-title-ladder
 
Za 0

APPG

Użytkownik
Dzięki za odpowiedź, a nie da się zrobić rangi np. VIP który będzie nie zależny od punktów reakcji czy też od napisanych liczby postów, a będzie on przydzielany przez administratora?
I zapytam tak po za tematem ale trochę z nim związany.
Czy jest możliwość nadania koloru odpwiednim rangą?
 
Za 0

dave

Członek ekipy
Dzięki za odpowiedź, a nie da się zrobić rangi np. VIP który będzie nie zależny od punktów reakcji czy też od napisanych liczby postów, a będzie on przydzielany przez administratora?

Taka możliwość również istnieje, jednakże z widoku edycji użytkownika. Jeśli na forum zezwolono użytkownikom nadawanie własnych tytułów, każdy z nich może zrobić to samemu - wystarczy wejść w ustawienia profilu. Jeśli ta opcja jest zablokowana, administrator może ręcznie nadać takiemu użytkownikowi, ale nie rangę, tylko "tytuł", który automatycznie zastąpi rangę bazującą na liczbie postów/reakcji. Po prostu ma wyższy priorytet.

Jeśli chodzi o kolorowanie nazw użytkowników to już raczej zależne jest to od ich grup. W standardzie takiej opcji nie ma, co najwyżej można zmienić wygląd banera znajdującego się pod nazwą użytkownika (np. Członek ekipy). Za pomocą CSS można odpowiednio dopasować ręcznie nazwy użytkowników/grup, jednak XenForo nie wyświetli ich wszędzie, ponieważ najpewniej będzie trzeba podłubać dodatkowo w szablonach.

Z tego co mi wiadomo, to są też na to rozszerzenia, np.


Po zainstalowaniu nie należy szukać dodatkowych ustawień, a po wystarczy wejść w wybraną grupę użytkownika i nadać odpowiednie atrybuty CSS, np.

CSS:
color: red;
 
Ostatnia edycja:
Za 0
Powrót
Góra