Kodowanie osadzonych treści

Oksiak

Użytkownik
Zaktualizowałem do najnowszej wersji ale mam jakiś dziwny błąd, u mnie na forum niektóre linki wyglądają tak:


2024-02-02_124312.jpg
co ciekawe, nie wszystkie strony z polskimi znakami są błędnie wyświetlane.
 

Oksiak

Użytkownik
@dave , twoje forum jest zaktualizowane do najnowszej wersji ? pytam ponieważ tutaj wszystko działa poprawne więc nie wiem czy problem występuje tylko na moim forum czy ogólnie.
 
Za 0

dave

Członek ekipy
Nie. Lepiej poczekać kilka dni na pierwsze błędy, tym bardziej, kiedy w ciągu 24 godzin wypuszczono 3 łatki :)

Nie masz żadnych dodatków aktywnych, które mogą ewentualnie popsuć linki? Może masz możliwość przetestowania 2.2.15 lokalnie?
 
Za 0

Oksiak

Użytkownik
Nie. Lepiej poczekać kilka dni na pierwsze błędy, tym bardziej, kiedy w ciągu 24 godzin wypuszczono 3 łatki :)

Nie masz żadnych dodatków aktywnych, które mogą ewentualnie popsuć linki? Może masz możliwość przetestowania 2.2.15 lokalnie?
Problem w tym że ten błąd nie dotyczy wszystkich stron z PL , jedne działają prawidłowo a inne już nie wiec dodatki odpadają, lokalnie nie mam możliwości.
 
Za 0

dave

Członek ekipy
Wydzieliłem posty.

W ACP jest narzędzie, które pozwala przetestować osadzanie treści.

admin.php?tools/test-url-unfurling

Sprawdzałeś, czy te popsute linki również osadzają się w ten sam sposób?

Możesz spróbować jeszcze przebudować dane osadzonych treści (Rebuild post embed metadata).
 
Za 0

Oksiak

Użytkownik
Te linki nie są popsute, działają jak każde inne tylko po prostu w niektórych zamiast polskich znaków są "krzaczki"
przykład jak to wygląda u mnie na forum

2024-02-02_162318.jpg

a tutaj jak na tym forum (czyli prawidłowo)


Napisałem na forum xenforo post ale u nich z tego co widzę nie ma tego problemu więc wina po mojej stronie.

Ok, zaraz przebuduję dane osadzonych treści.
 
Za 0

Oksiak

Użytkownik
Osadzanie treści działa prawidłowo, tzn jeśli wkleję dobry link to nie ma krzaczków a jeśli zły to są, przebudowałem i nic to nie dało.

Tak się zastanawiam czy czasem to nie jest kierunek rozwiązania

PHP 7.3.33 mam.
 
Za 0

dave

Członek ekipy
Poprzez popsute linki miałem na myśli niedziałające "kodowanie". :) Rozumiem, że linki działają.

XF wymaga minimum 7.0, a zaleca 8.2. Ciężko byłoby wstrzelić się w prawidłową wersję, dlatego lepiej byłoby móc przetestować to lokalnie. Na forum opisana jest instalacja XF za pomocą XAMPP.

Jeśli masz backup to możesz przywrócić, ewentualnie zrobić dump na lokalny serwer, żeby nie działać na środowisku produkcyjnym.

Postaram się zrobić research w tej sprawie.
 
Za 0

Oksiak

Użytkownik
Poprzez popsute linki miałem na myśli niedziałające "kodowanie". :) Rozumiem, że linki działają.

XF wymaga minimum 7.0, a zaleca 8.2. Ciężko byłoby wstrzelić się w prawidłową wersję, dlatego lepiej byłoby móc przetestować to lokalnie. Na forum opisana jest instalacja XF za pomocą XAMPP.

Jeśli masz backup to możesz przywrócić, ewentualnie zrobić dump na lokalny serwer, żeby nie działać na środowisku produkcyjnym.

Postaram się zrobić research w tej sprawie.
Dziwne jest to że jedne linki działają a inne nie, trochę posprawdzałem na forum XF też zapytałem.
 
Za 0

Oksiak

Użytkownik
Sprawdziłem sobie wczoraj ten temat
https://forum-xf.pl/threads/duze-polskie-fora-dzialajace-na-xenforo.60/
poszperałem po tych forach jak to u nich wygląda i też znalazłem ten sam problem

2024-02-03_145956.jpeg
 
Za 0

dave

Członek ekipy
Na forum XF jest fix jednego z użytkowników, sprawdzałeś z ciekawości? Niestety, oficjalnie brak informacji.
 
Za 0
Powrót
Góra