Sprawdź, czy XenForo będzie działać na Twoim serwerze

dave

Członek ekipy

Narzędzie sprawdzania XenForo​

Wiele osób może zadawać sobie to samo pytanie - Czy XenForo będzie działać na moim serwerze? Okazuje się, że jest na to sposób, aby to sprawdzić. Wszystko to dzięki narzędziu, które po wysłaniu na serwer www zweryfikuje, czy jest on gotowy do pracy z XenForo.

Skąd pobiorę to narzędzie?​

Narzędzie dostępne jest na oficjalnej stronie XenForo podczas zamawiania licencji. Spokojnie, to narzędzie jest całkowicie darmowe i nie trzeba się nigdzie rejestrować, aby je pobrać. Wystarczy, że spojrzymy na dolną część strony i klikniemy w przycisk Download requirements test script.

XenForo_narzedzie_weryfikacji_serwera.png

Pobrane narzędzie w formie archiwum należy rozpakować, a plik xenforo_requirements.php przesłać na serwer www, na którym docelowo zainstalowane ma zostać XenForo. Na samym końcu wystarczy przejść na adres domeny i wskazać plik, który został przesłany. Spowoduje to otwarcie strony z narzędziem, które wyświetli stosowny komunikat na temat serwera, na którym się znajduje. Po zakończonym sprawdzeniu zaleca się usunięcie tego narzędzia z serwera www.

Uwaga!​

Narzędzie nie gwarantuje weryfikacji obecności systemu zarządzania baz danych MySQL, dlatego należy dodatkowo upewnić się w jakiej wersji został zainstalowany. Warto mieć na uwadzę także minimalne wymagania XenForo, które również widnieją na tej samej stronie. W przypadku XenForo 2.2 zaleca się używać:
  • PHP w wersji 7.0 (lub nowszej),
  • MySQL w wersji 5.5 (lub nowszej) lub MariaDB (10.2 lub nowsze) / Percona,
  • rozszerzenia PHP, jak MySQLi, GD, PCRE, cURL, SPL, SimpleXML, DOM, JSON, iconv, ctype,
  • część znanych i popularnych funkcji PHP, które nie zostały wyszczególnione, aczkolwiek są zwykle aktywne na większości serwerach.
 
Ostatnia edycja:
Powrót
Góra