Ważna zmiany dotyczące funkcji CAPTCHA

dave

Członek ekipy
Przez wiele lat XenForo używało funkcji reCAPTCHA jako domyślnej ochrony w walce z wiadomościami typu SPAM, która wspomagała administratorów forów uruchamiając specjalne mechanizmy niewymagające dodatkowej konfiguracji. Jednakże, deweloperzy XenForo zostali poinformowani, że mogą zostać nałożone ograniczenia na klucz reCAPTCHA dołączony do XenForo, w wyniku czego, może to prowadzić do tego, że CAPTCHA nie będzie egzekwowana lub walidowana.

Aby przeciwdziałać niepożądanym zachowaniom wynikających z używania tego zabezpieczenia, wraz z wydaniem XenForo 2.2.5, twórcy postanowili znaleźć kompromis w tej sprawie wyłączając mechanizm reCAPTCHA, który wcześniej domyślnie był ustawiony po zainstalowaniu forum, na rzecz funkcji alternatywnej o nazwie hCAPTCHA.

Oczywiście zmiany te podyktowane są w trosce o dbałość o klinetów XenForo, dlatego deweloperzy nie wymuszają użycia hCAPTCHA. Dalsza możliwość korzystania z reCAPTCHA cały czas pozostaje aktywna w taki sposób, aby to właściciel forum mógł sam zdecydować, jaką ochronę przeciwko SPAM chciałby zastosować na swoim forum.

Oryginalny wątek na oficjalnym forum XenForo:
 
Ostatnia edycja:
Powrót
Góra