Wygaszanie Solve Media Captcha w kolejnych wersjach XenForo

dave

Członek ekipy
Witam,

na oficjalnym forum wsparcia XenForo, w tym wątku, ogłoszono zamiar wygaszenia mechanizmu ochrony przed spamem jakim jest Solve Media Captcha. Początkiem tej decyzji były zgłoszenia problemów z dostępnością tej usługi, jednak ostatecznie zaobserwowano, że mechanizmy ochronne tej platformy przestają być wyświetlane.

Jeśli Twoje forum korzysta z rozwiązań Solve Media, jest wysoce prawdopodobne, że nowi użytkownicy nie są w stanie zarejestrować swoich kont. Według autorów XenForo, nawet jeśli aspekt ten zacznie ponownie działać, mechanizmy captcha będą całkowicie nieskuteczne, ponieważ ilość niepowodzeń weryfikacji zostanie zignorowana, przez co wyzwania wyświetlanie przez tę captche staną się bezużyteczne.

Twórcy XenForo podjęli próbę kontaktu z Solve Media tydzień temu, jednak do tej pory nie otrzymali żadnej odpowiedzi. Pewne jest jednak, że kolejne wersje XenForo 2.2.16 oraz 2.3.0 Beta 8 pozbawione będą tej opcji, gdyż jej dostępność, jak i jakość negatywnie odbiła się na zaufaniu deweloperów XF.
 
Ostatnia edycja:
Powrót
Góra