Wyświetlanie tagów na liście wątków

Witam,

przeszukując fora natrafiłem na prostą modyfikację, za pomocą której możemy wyświetlić użyte tagi bezpośrednio na liście wątków. Wygląda to mniej więcej tak:

1628361456126.png

Aby wyświetlić taką listę, należy udać się do panelu administratora, a następnie wybrać Wygląd > Wyszukaj szablony. W polu nazwa zawiera wprowadzamy wyrażenie thread_list_macros.

Jest to jedyny taki szablon w XenForo, dlatego powinniśmy od razu dostrzec jego nazwę. Szablon ten oczywiście wybieramy, po czym ukaże się nam jego edycja. Teraz należy wprowadzić następujący kod w miejscu, w którym uznamy to za stosowne.

HTML:
<xf:if is="$thread.tags">
                        <li>
                            <span class="u-srOnly">{{ phrase('tags') }}</span>
                                <xf:foreach loop="$thread.tags" value="$tag">
                                    <a href="{{ link('tags', $tag) }}" class="tagItem" dir="auto">{$tag.tag}</a>
                                </xf:foreach>
                        </li>
                    </xf:if>

Ja wybrałem linię 87, a więc zaraz po sekcji

HTML:
                                <i class="structItem-status structItem-status--watched" aria-hidden="true" title="{{ phrase('forum_watched')|for_attr }}"></i>
                                <span class="u-srOnly">{{ phrase('forum_watched') }}</span>
                            </li>
                        </xf:if>
                    </xf:if>

Po wprowadzeniu zmian, szablon należy zapisać i najlepiej, w oddzielnej karcie, sprawdzić, czy aby przypadkiem nie wybraliśmy do tego złego miejsca (lista wątków może np. się rozjeżdżać na różne strony).

Jeśli chcemy przywrócić szablon, bo np. wprowadzone zmiany nam się nie spodobały, podczas edycji tego szablonu, w prawym górnym rogu, wybieramy przycisk Przywróć.
 

Załączniki

  • 1628361032921.png
    1628361032921.png
    20.7 KB · Wyświetleń: 9
Powrót
Góra