XenForo 2.2.5 i narzędzia do importowania wydane!

dave

Członek ekipy

XenForo 2.2.5​

Dokładnie 30 minut temu deweloperzy XenForo poinformowali o wydaniu kolejnej wersji oprogramowania, a także narzędzi służących do importowania danych z innych rozwiązań.

Aktualizacja, jak zwykle, jest zalecana, ponieważ wprowadza szereg poprawek błędów, które zostały zgłoszone od momentu wydania poprzedniej wersji XenForo. Listę poprawek można znaleźć w tym wątku.

XenForo 2.2.5 jest już dostępne bezpośrednio do pobrania z panelu klienta, zaś istniejące fora, po zalogowaniu się do panelu administratora, powiadamiają o dostępności tejże wersji.

Ważne: w tej wersji zmieniono domyślne ustawienia narzędzi przeciwiających się niechcianym wiadomościom typu SPAM. XenForo 2.2.5, nawet po zaktualizowaniu, automatycznie przełącza funkcję CAPTCHA na hCAPTCHA, nawet, jesli ta została wcześniej wybrana. Wybrana, ponieważ, jeśli funkcję tę dodatkowo skonfigurowano (poprzez wprowadzenie wcześniej wygenerowanych kluczy), pozostanie ona bez zmian. Nieco więcej na ten temat można przeczytać tutaj lub tutaj.

-----------------------------------------------------

XenForo Importers 1.5.0​

Aktualizacja dotknęła również narzędzi służących do importu danych z innych, konkurencyjnych rozwiązań. Nowością w XenForo Importers 1.5.0 jest pojawienie się możliwości konwersji danych z Discourse (od wersji 2.0 włącznie).

-----------------------------------------------------

Polskie tłumaczenie dla XenForo 2.2.5​

Korzystając z okazji chciałbym również nadmienić, że polskie tłumaczenie pod 2.2.5 jest w przygotowaniu. Zdaję sobie sprawę, że ostatnio nieco zardzewialiśmy z tematem, aczkolwiek uważam, że zostanie to nadrobione.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Powrót
Góra