XenForo Cloud jako nowy projekt twórców

Status
Ten wątek został zamknięty.

dave

Członek ekipy
Witam serdecznie,

wczoraj wieczorem na oficjalnym forum XenForo opublikowano informacje na temat nowego projektu o nazwie XenForo Cloud. Jak więc można się domyślić, twórcy XF przygotowują się do uruchomienia oferty w chmurze.

Dlaczego?​

Według deweloperów XenForo, samodzielne założenie forum może okazać się kwestią dość wątpliwą i problematyczną, tym bardziej w świetle dzisiejszej liczby dostępnych serwerów www. Młody właściciel forum musi poświęcic sporo wolnego czasu na wyszukanie odpowiedniego miejsca w sieci, by później spędzić drugie tyle, na zainstalowanie, skonfigurowanie i utrzymwanie takiej strony.

I tu właśnie wkracza pomysł XenForo Cloud, który z założenia zaoferuje błyskawiczną instalację z jednego miejsca w taki sposób, aby użytkownik mógł skoncentrować się wyłącznie na rozwijaniu społeczności.

Oferta​

Niestety, na tę chwilę opis oferty jest dość ubogi. Deweloperzy obiecują jednak dostęp do najnowszej wersji XenForo, a także automatycznych aktualizacji. Dodatkowo, w pakiecie, klienci otrzymają także duże, oficjalne rozszerzenia takie, jak galeria zdjęć, menadżer plików i zaawansowane wyszukiwanie.

Podano też cenę za podstawową usługę, a ta nie jest niska, bo zaczyna się od 60$ za miesiąc.

Ograniczenia usługi​

Po uruchomieniu witryny w usłudze XenForo Cloud, użytkownik będzie mógł na własną rękę zainstalować wcześniej pozyskane/zakupione style i języki forum. Niestety, instalacja niestandardowych rozszerzeń nie będzie wspierana, a przynajmniej na razie. Według deweloperów XenForo, każda, dodatkowa instalacja nowego rozszerzenia forum wpływnie na stabilność i niezawodność usługi, dlatego póki co postanowiono zrezygnować z tej funkcji dodając, że temat ten wcale nie pozostaje zamknięty, a od twórców takich rozszerzeń oczekiwać się będzie ścisłej współpracy.

Testerzy poszukiwani​

Już teraz poszukiwani są testerzy XenForo Cloud, a swoją kandydaturę, można zgłaszać tutaj:


Oficjalny wątek na temat XenForo Cloud znajduje się tutaj:


Jak Wam się podoba taki pomysł?
 
Ostatnia edycja:

dave

Członek ekipy
Fakt, nie jest tanio, ale z tego co czytałem to nawet chętnych nie brakuje. Zobaczymy, jak to ruszy z kopyta :)
 

dave

Członek ekipy

Nowości​

Usługa XenForo Cloud otrzymała status "beta" przez co poszerzono ją także o następujące nowości.

Według twórców XenForo Cloud przyśpieszy, gdyż serwery wyposażono o nowy osprzęt, który pozytywnie powinien wpłynąć na oferowane usługi (z opisu wychodzi na użycie nowszych procesorów i dysków NVM Express).

Dodatkowo XF Cloud pochwalić się może (w końcu!) obsługą rozszerzeń, która na początku projektu w ogóle nie wchodziła w grę. Jak więc widać, pod naciskiem społeczności, twórcy zdecydowali się taką możliwość wprowadzić.

Autorzy projektu zastrzegają sobie jednak, że nie wszystkie rozszerzenia XF mogą być wspierane, a część z nich wymagać będzie dodatkowej kontroli bezpieczeństwa.

Udział w testach nowej wersji XF Cloud można zgłosić tutaj. Osoby, które zgłoszą swój udział, od teraz mogą liczyć na dodatkowe bonusy redukujące tymczasowo cenę tej usługi.
 
Status
Ten wątek został zamknięty.
Powrót
Góra